Obilježavanje Svjetskog dana lutkarstva – 19. ožujka 2017. ( nedjelja), 17 sati, Bjelovarsko kazalište (Trg E. Kvaternika 7a)

21.ožujka obilježava se Svjetski dan lutkarstva, 21.ožujka počinje proljeće, a s njom i proslava lepršavosti i razigranosti lutkarske umjetnosti.

Upravo zato se i Bjelovarsko kazalište odlučilo pridružiti toj proslavi organiziranjem Lutkarskog kolaža – nastupa školskih lutkarskih družina. Jer, tko može bolje osjetiti i progovoriti kroz lutku nego dijete, najveći štovatelj i umjetnik lutkarstva.

19.ožujka 2017., u nedjelju u 17 sati na pozornici Bjelovarskog kazališta scenskim lutkarskim uprizorenjima predstavit će se lutkari OŠ Vladimir Nazor iz Križevaca, lutkarska skupina Češke osnovne škole J. A. Komenskog iz Daruvara, Osnovna škola Garešnica iz Garešnice, Prva osnovna škola iz Bjelovara, Treća osnovna škola iz Bjelovara, Osnovna škola Nova Rača iz Nove Rače.

    Njihovom zajedničkom lutkarskom druženju pridružit će se i gospodin Goran Smoljanović, diplomirani glumac lutkar koji će na kraju priredbe voditelje lutkarskih družina pozdraviti i kratkom analizom viđenog usmjeriti k još kvalitetnijem i boljem budućem lutkarskom radu.

 

Program Lutkarskog kolaža – nastupa školskih lutkarskih družina

  1. ožujka 2017. ( nedjelja), 17 sati, Bjelovarsko kazalište (Trg E. Kvaternika 7a)

 

  1. ČOŠ Jana Amosa Komenskog,  Daruvar

Eugen Hofmann, Patric Hofmann: Psí princezna (Psić princeza)

 

Trajanje: 15 min

Mentor: Miroslava Veltruski

Izvode: učenici 5. razreda

 

 

  1. OŠ Nova Rača, Nova Rača

 

Mladen Kopjar: Snjegomrazić i Snjegoledić

 

Trajanje: 5 min

Mentor: Anita Malek

Izvode: mlađa lutkarska družina OŠ Nova Rača

 

 

  1. OŠ Nova Rača, Nova Rača

 

Anita Malek: Kod zubara

 

Trajanje: 7 min

Mentor: Anita Malek

Izvode: starija lutkarska družina OŠ Nova Rača

 

 

  1. osnovna škola, Bjelovar

 

Norma Migliaccio Čučak: Neću ne donosi sreću

 

Trajanje: 3 min

Mentor: Mira-Ankica Klarić

Izvodi: lutkarska družina III. OŠ

 

 

  1. osnovna škola, Bjelovar

 

Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada

 

Trajanje: 6 min

Mentor: Nevenka Hrga

Izvode: učenici 2.razreda

  1. Osnovna škola Garešnica, PŠ Kapelica

 

Ivana Pokrivka – Sinanović: Lav i miš

 

Trajanje: 5 min

Mentor: Đurđica Dodig

Izvodi: Lutkarska skupina 3. razreda

 

 

 

  1. Osnovna škola „Vladimir Nazor“, Križevci

 

Tomislava Tomac Topolovec: Klupko

 

Trajanje: 9 min

Mentor: Tomislava Tomac Topolovec

Izvodi: Lutkarska družina „Petrica“

 

 

 

GOSTI

 

  1. osnovna škola, Bjelovar

 

Josipa Franjić Radulović: Čarobne riječi (dramska igra)

 

Trajanje: 6 min

Mentor: Suzana Turković

Izvode: Dramska grupa Gea (učenici 2. razreda)

Odgovori